پیش بینی ثبت قیمت ۱۶۰۰ دلاری برای طلا در سال ۲۰۲۰

اقتصادی, دسته‌بندی نشده دی ۱۰, ۱۳۹۸

  • پربیننده‌ترین اخبار
  • مهمترین اخبار

پیش بینی ثبت قیمت ۱۶۰۰ دلاری برای طلا در سال ۲۰۲۰

پیش بینی می شود قیمت طلا در پایان ۲۰۲۰ برابر با ۱۶۰۰ دلار باشد که ۱۰ درصد بیشتر از قیمت فعلی است.

  • ۱۰ دی ۱۳۹۸ – ۱۵:۰۲
  • اقتصادی
  • اقتصاد جهان
  • نظرات
پیش بینی ثبت قیمت 1600 دلاری برای طلا در سال 2020

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از کیتکو، بانک های مرکزی سراسر جهان در ورود به سال ۲۰۲۰ تورم بالایی را پیش بینی می کنند بنابراین شرایط مساعدی برای طلا ایجاد خواهد شد.

کریستینا هوپر، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در موسسه اینوسکو انتظار دارد اقتصاد آمریکا تنها دو درصد در ۲۰۲۰ رشد داشته باشد ولی این مقدار رشد برای افزایش فشار تورم و تقویت قیمت‌‌طلا کافی است.

هوپر رکود را برای سال آینده پیش‌بینی نمی‌کند ولی به عقیده او فعالیت های اقتصادی در نیمه اول سال آینده میلادی کند تر خواهد بود و در نیمه دوم شتاب می گیرد. سرمایه گذاران باید حواسشان به فشار قیمت مصرف کننده در سال آینده باشد.

وی گفت:« ما شاهد نگرانی‌هایی در مورد قیمت کالاها هستیم. بانک‌های مرکزی تورم بالایی را پیش‌بینی کرده اند و این به نفع طلاست».

هوپر گفت در شرایط فعلی پیش بینی می کند قیمت طلا در پایان ۲۰۲۰ برابر با ۱۶۰۰ دلار باشد که ۱۰ درصد بیشتر از قیمت فعلی است.

فشار تورم بالا به نفع طلاست چون سود اوراق قرضه را کاهش می دهد. هوپر اضافه کرد به خاطر کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ۲۰۱۹، لازم نیست تورم زیاد بالا برود تا سود واقعی اوراق بهره منفی شود و منفی شدن سود فرصت خوبی برای طلا است.

در حالی که انتظار می‌رود تورم بالا از قیمت طلا در سال آینده حمایت کند، هوپر هشدار داد بی ثباتی های بسیاری وجود خواهد داشت که سرمایه‌گذاران باید مراقب آن باشند. وی توضیح داد بی‌ثباتی های ژئوپلیتیکی در سال آینده هم بر بازارهای مالی سلطه خواهند داشت و عامل دیگری برای افزایش قیمت طلا خواهند بود.

وی گفت:« هیچ چیز حل نشده است. ما بی ثباتی های ژئوپلیتیکی فراوانی در سراسر جهان داریم که رو به افزایش است».

روسیه تولید طلا را ۱۸ درصد افزایش دادفرار بانک های مرکزی جهان از دلار آمریکا با افزایش خرید طلا

انتهای پیام/۱۵۵

R7586/P/S7,79,85/CT10 به اشتراک بگذارید: https://tn.ai/2171569

بدون برچسب

61 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر