پیشنهاد تخصیص ۱۰۰ میلیون یورو برای حل مشکل فاضلاب شهر اهواز

اقتصادی, دسته‌بندی نشده آذر ۳۰, ۱۳۹۸

  • پربیننده‌ترین اخبار
  • مهمترین اخبار

پیشنهاد تخصیص ۱۰۰ میلیون یورو برای حل مشکل فاضلاب شهر اهواز

رئیس سازمان برنامه و بودجه، از مکاتبه با رئیس جمهور برای تامین اعتبار ۱۰۰ میلیون یورویی از منابع صندوق توسعه ملی جهت رفع و اصلاح مشکلات فاضلاب شهر اهواز خبر داد.

  • ۳۰ آذر ۱۳۹۸ – ۱۴:۲۳
  • اقتصادی
  • اقتصاد ایران
  • نظرات
پیشنهاد تخصیص 100 میلیون یورو برای حل مشکل فاضلاب شهر اهواز

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در صفحه شخصی خود نوشت، ‏راهی اهواز هستم، هرچندکه سازمان برنامه و بودجه نقش عملیاتی ندارد و امدادرسانی به هموطنان خوزستانی دچار آبگرفتگی و اقدام فوری برای حل مشکلات وظیفه سایر دستگاه‌هاست اما امیدوارم با حضور میدانی ضمن دلجویی از مردم، بتوانم تأمین بودجه‌ اقدامات اساسی برای حل همیشگی مشکل را تسریع نمایم.

‏به گفته رئیس سازمان برنامه، همزمان در نامه‌ای از رییس‌جمهور خواسته‌ایم به عنوان اولویت نخست برای تسریع در اقدامات وزارت نیرو به‌منظور اصلاح و تکمیل خطوط اصلی، کلکتورها و جمع‌آوری‌کننده‌های فاضلاب ‎اهواز و همچنین ایستگاه‌های پمپاژ اصلی و فرعی، طی ۲ سال آتی ۱۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی تأمین اعتبار شود.

‏برنامه جامع حل مشکلات ‎خوزستان عزیز از جمله آب و آبفا از اسفند۹۵ با سفر من به استان که پیرو سفر رییس جمهور صورت گرفت آماده و پس از تصویب دولت در ۳سال گذشته تخصیص‌های ویژه‌ای دریافت کرده است.

نوبخت در ادامه تاکید کرده است، مشکل کنونی اهواز ناشی از فقدان شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی شهرداری است و نه طرح‌های ناتمام آبفا.

گفتنی است، با ابلاغ رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، ۲۵ میلیارد تومان برای تهیه مسکن و لوازم خانگی آسیب‌دیدگان سیل خوزستان در اختیار استانداری خوزستان قرار گرفت.

انتهای پیام/

R1389/P1012122/S7,77/CT11 واژه های کاربردی مرتبط

  • سازمان برنامه و بودجه

به اشتراک بگذارید: https://tn.ai/2164710

بدون برچسب

71 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر