سهامدارترین شرکت‌های بازار سهام معرفی شدند

اقتصادی, بازار, دسته‌بندی نشده آذر ۳۰, ۱۳۹۸

  • پربیننده‌ترین اخبار
  • مهمترین اخبار

سهامدارترین شرکت‌های بازار سهام معرفی شدند

اسامی بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار منتشر شد.

  • ۳۰ آذر ۱۳۹۸ – ۱۳:۳۷
  • اقتصادی
  • بازار سهام | بورس
  • نظرات
سهامدارترین شرکت‌های بازار سهام معرفی شدند

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه(سمات) اسامی بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی از نظر تعداد سهامدار را در پایان آذرماه معرفی کرد که بر این اساس شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر با ۳۳۳ هزار و ۶۳ سهامدار در پایان این ماه در صدر بزرگترین شرکت بورسی از نظر تعداد سهامدار ایستاد و سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران نیز با ۲۳۹هزار و ۵۳۳ سهامدار و ایران خودرو با ۱۴۵ هزار و ۳۵ سهامدار در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین شرکت های سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها، توسعه معادن روی ایران، بانک تجارت، سایپا، غلتک سازان سپاهان، سرمایه گذاری صنعت نفتف پتروشیمی نوری در مکان های سوم تا دهم بزرگترین شرکت های بورسی از نظر تعداد سهامدار هستند.

بر اساس این گزارش، سرمایه گذاری آوا نوین با ۷۲۲ هزار و ۳۵۵ سهامدار در صدر بزرگترین شرکت های فرابورسی از نظر تعداد سهامدار قرار دارد و موسسه اعتباری کوثر مرکزی با ۴۵۲ هزار و ۶۹۴ سهامدار و توزیع دارو پخش با ۳۴۰ هزار و ۹۲۲ سهامدار در رده های بعدی قرار گرفتند.

این گزارش می‌افزاید: توسعه مولد نیروگاهی جهرک، بانک دی، جنرال مکانیک،بانک مهر اقتصاد، سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان، بیمه حکمت صبا نیز در مکان های سوم تا دهم فهرست برترین شرکت های فرابورسی از لحاظ تعداد سهامدار ایستادند.

شایان ذکر است این تعداد سهامدار بورسی و فرابورسی بدون در نظر گرفتن سهام وثیقه گروهی (کارکنان) در این گزارش لحاظ شده است.

بازدهی شاخص فرابورس از ۱۰۰ درصد عبور کردرشد ۱۰۹۳۶ واحدی شاخص بورس در هفته آخر پاییز

انتهای پیام/

R32365/P/S7,84/CT1 به اشتراک بگذارید: https://tn.ai/2164663

بدون برچسب

81 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر