توقف اجباری ماینرهای بیت کوین چین به خاطر کمبود برق

اقتصادی, دسته‌بندی نشده دی ۱۰, ۱۳۹۸

  • پربیننده‌ترین اخبار
  • مهمترین اخبار

توقف اجباری ماینرهای بیت کوین چین به خاطر کمبود برق

مقامات چین طی فصل خشک سال بر مزارع بیت کوین محلی که مقدار بسیار زیادی برق برای استخراج بیت کوین استفاده می کنند، فشار می آورند تا فعالیت خود را کاهش دهند.

  • ۱۰ دی ۱۳۹۸ – ۱۴:۲۸
  • اقتصادی
  • اقتصاد جهان
  • نظرات
توقف اجباری ماینرهای بیت کوین چین به خاطر کمبود برق

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از کوین تلگراف، ماینرهای بیت کوین در استان سیچوان چین تحت فشار مقامات محلی برای کاهش فعالیت‌های خود به‌خاطر کمبود برق هستند.

طی فصل خشک در چین که از اکتبر تا آوریل ادامه دارد، عرضه برق به‌طور چشمگیری در جنوب‌غرب چین کاهش می‌یابد؛ به همین دلیل است که مقامات محلی بر شرکت‌های استخراج‌کننده بیت‌کوین برای کاهش فعالیت‌هایشان فشار می‌آورند.

شرکت‌های استخراج‌کننده بیت‌کوین به‌طور رسمی ممنوع هستند ولی فعالیت آنها در استان سیچوان طی فصل بارندگی مجاز است، چون در این زمان نیروگاه‌ها برق مازاد بر نیاز تولید می‌کنند، بنابراین به لطف باران‌های سیل‌آسای جنوب‌شرق آسیا می‌توان از این برق اضافی برای تولید بیت‌کوین استفاده کرد.

طی فصل خشک سال، مقامات محلی سعی می‌کنند برق مورد نیاز شهروندان و کسب و کارها را تأمین کنند؛ بنابراین بر مزارع بیت‌کوین محلی که مقدار بسیار زیادی برق برای استخراج بیت‌کوین استفاده می کنند، فشار می‌آورند.

مقامات چین نه تنها بر مزارع استخراج‌ بیت‌کوین بلکه بر نیروگاه‌های برق هم فشار می‌آورند. دو نیروگاه برق در ماه دسامبر به‌خاطر تولید بدون مجوز برق مورد نیاز مزارع بیت‌کوین ۱۴۰هزار دلار جریمه شدند.

چین که ماینرهای بیت‌کوین آن در حال حاضر مسئول ۶۶درصد نرخ جهانی هش هستند، همچنان علیه استفاده غیرقانونی از انرژی توسط ماینر‌های ارز مجازی می‌جنگند.

مقامات چین در ماه دسامبر فعالیت حدود ۷هزار ماشین استخراج ارز مجازی را که به‌صورت غیرقانونی از برق استفاده می‌کردند، متوقف کردند.

افزایش ۲ برابری قیمت بیت کوین طی ۲ سالکشف فناوری جدید برای تسهیل معاملات بیت کوین

انتهای پیام/۱۵۴

R7586/P/S7,79,85/CT10 به اشتراک بگذارید: https://tn.ai/2171543

بدون برچسب

79 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر