توسعه همکاری‌های برقی ایران و عراق در زمینه آموزش و خدمات فنی

اجتماعی, استانها, اقتصادی, دسته‌بندی نشده آبان ۹, ۱۳۹۸

توسعه همکاری‌های برقی ایران و عراق در زمینه آموزش و خدمات فنی

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: تعامل ایران و عراق در زمینه برق یک همکاری دو جانبه مبتنی بر منافع دو طرف بوده که موجب هم‎افزایی دو کشور خواهد شد.

توسعه همکاری‌های برقی ایران و عراق در زمینه آموزش و خدمات فنی

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در دیدار با نافع عبدالساده علی، معاون وزیر برق جمهوری عراق اظهار داشت: زمان و انرژی بسیاری برای اجرایی شدن همکاری‌های برقی بین دو کشور صرف شده است و ما امیدواریم این همکاری علاوه بر برطرف شدن مشکلات برقی کشور عراق باعث فعال‌تر شدن حضور شرکت‌های ایرانی در صنعت برق این کشور شود.

وی ادامه داد: هم اکنون ایران و عراق علاوه بر همکاری‌ در زمینه نیروگاهی، در زمینه‌های همچون کاهش تلفات شبکه برق، تامین تجهیزات مورد نیاز برقی این کشور و همچنین آموزش تخصصی نیروی انسانی کشور عراق در زمینه توزیع و انتقال در این کشور مشارکت دارد.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو از توسعه همکاری‌های برقی ایران و عراق در زمینه آموزش و خدمات فنی خبر داد و گفت: تعامل ایران و عراق در زمینه برق یک همکاری دو جانبه مبتنی بر منافع دو طرف بوده که موجب هم‎افزایی دو کشور خواهد شد.

همچنین، معاون وزیر برق عراق نیز با بیان اینکه این دیدار باعث تحکیم روابط دو کشور خواهد شد، گفت: به رغم شرایط موجود در عراق ما همچنان پایبند به قراردادها و همکاری‌های بین دو کشور ایران و عراق هستیم و با حضور خود در ایران جدیت و مصمم بودن برای ادامه این همکاری را نشان دادیم.

نافع ادامه داد: طرفین فعالیت‌های خوبی از گذشته داشته‌اند که مهم‌ترین نتیجه آن این بود که تابستان امسال را در عراق بدون مشکل خاصی سپری کردیم و این نشان داد که طرف ایرانی به تعهدات خود در زمینه صدور برق به عراق به خوبی عمل کرده است.

وی افزود: ما انتظار داریم شرکت‌های ایرانی در زمینه آموزش، بازتوانی نیروگاه‌ها و مشاوره برای توسعه شبکه برق عراق و همچنین کاهش هدررفت شبکه توزیع همکاری مستمر و جدی‌تری را با ما داشته باشند.

بیش از ۴۵ درصد صادرات برق به عراق توسط استان کرمانشاه انجام می‌شودسفیر ترکیه: به دنبال صادرات برق به عراق هستیم

انتهای پیام/

R32317/P/S7,80/CT11 واژه های کاربردی مرتبط

به اشتراک بگذارید: https://tn.ai/2130448

بدون برچسب

43 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر