آیا دیوان محاسبات به عملکرد مناطق آزاد رسیدگی کرده است؟

اقتصادی, دسته‌بندی نشده آذر ۳۰, ۱۳۹۸

  • پربیننده‌ترین اخبار
  • مهمترین اخبار

آیا دیوان محاسبات به عملکرد مناطق آزاد رسیدگی کرده است؟

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به رئیس دیوان محاسبات کشور، خواستار شفاف سازی این سازمان در نظارت بر عملکرد سال‌های اخیر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور شد.

  • ۳۰ آذر ۱۳۹۸ – ۱۵:۰۲
  • اقتصادی
  • اقتصاد ایران
  • نظرات
آیا دیوان محاسبات به عملکرد مناطق آزاد رسیدگی کرده است؟

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ از آنجایی که در سالهای گذشته تخلفاتی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صورت گرفته است و به دلیل اینکه ۱۰۰ درصد مالکیت مناطق مذکور متعلق به دولت بوده و به صورت شرکتی اداره می‌شوند، ضرورت نظارت دیوان محاسبات کشور غیرقابل انکار است.

در این زمینه دیوان محاسبات استفساریه‌ای از سوی شورای نگهبان دریافت کرد و پاسخی دوگانه به موضوع داده شد و دیوان با استناد به این پاسخ نتیجه گرفت تا دخالت زیادی در موضوع مناطق آزاد نکند. اما از آنجایی که درآمدهای دولت چه در فروش زمین و چه در گرفتن عوارض و سود بازرگانی می‌بایست از طریق گمرکات مناطق آزاد تحقق پیدا کند، بنابراین نظارت دیوان محاسبات کشور، به عنوان سازمانی که ناظر بر صندوق دولت است، ضروری می‌نماید.

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به رئیس دیوان محاسبات کل کشور و رونوشت به حضرت آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان، خواستار تبیین موضوع شد.

به گزارش تسنیم، متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر عادل آذر

رئیس محترم دیوان محاسبات کشور

سلام علیکم

رسیدگی به عملکرد مالی شرکت‌های دولتی از وظایف ذاتی دیوان محاسبات است. مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با سرمایه ۱۰۰ درصد متعلق به دولت هستند که به صورت شرکتی اداره می‌شوند. لطفاً اعلام فرمایید دیوان عملکرد چه سالی از آنها رسیدگی کرده است و نتایج به دست آمده چیست؟

سراب فقرزدایی با افزایش مناطق‌ آزاد/قبل از احداث مناطق آمایش سرزمینی صورت نگرفت

انتهای پیام/

R1389/P/S7,77,81/CT1 واژه های کاربردی مرتبط

  • دیوان محاسبات

به اشتراک بگذارید: https://tn.ai/2164724

بدون برچسب

91 بازدید کل ، 1 امروز

  

ارسال نظر